Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för Herrar klass C

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut
    
Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn   Klubb   Resultat
1. Martin Arvidsson   BK Bullerby   631
2. Toni Sandelin   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   597
3. Mika Kärki   Team Taggen BK   597
4. Sven Johansson   Klotrullarnas BK   594
5. Anders Nilsson   Palmstadens HBK   576
6. Wahab Sheiiakh   Vilbergens HBK   574
7. Mikael Johansson   Lunds HIF   562
8. Martin Källman   HIF FK Lindesberg   562
9. Hans Erik Jacobson   BK Lindarna   560
10. Jimmy Pettersson   Vilbergens HBK   552
11. Jan Orest   BK Bowlinggänget   551
12. Max Ryrstedt   BK Skoj   550
13. Jim Lindgren   BK Wege   548
14. Kasper Lindqvist Söderström   Norsborgs AIK   547
15. Ivan Majlat   Klotrullarnas BK   544
16. Jimmy Bodin   Nyköpings BS   543
17. Martin Jonsson   BK Skoj   527
18. Martin Ahrle   Johannesberg-Lillängens IF   522
19. Mattias Bjereke   Göinge HIF   520
20. Anders Blomqvist   Nyköpings BS   510
21. Erik Berggren   Klotrullarnas BK   510
22. Johnny Andersson   BK Skoj   506
23. Johan Hell   Vilbergens HBK   506
24. William Åberg   Klotrullarnas BK   503
25. Dick Sernfalk   Team Taggen BK   503
26. Jörgen Bergkvist   BK Tranan   502
27. Emil Granström   Vimmerby BK   502
28. Tomas Sjöholm   BK Bowlinggänget   501
29. Mattias Sandell   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   500
30. Arto Minkkinen   Klotrullarnas BK   493
31. Kennet Ceder   BK Tranan   488
32. Mikael Hansen   HBK Åsen   488
33. Robin Lyzell   BK Skoj   488
34. Henrik Fyhr   Vilbergens HBK   485
35. Ken Andersson   Lunds HIF   480
36. Peter Ahnfeldt   HBK Åsen   478
37. Dick Andersson   BK Piggelin   475
38. Johan Carlsson   Team Taggen BK   473
39. Anders Fougner   BK Lindarna   471
40. Jens Nilsson   Göinge HIF   467
41. Bo Tornberg   BK Piggelin   460
42. Jimmy Valdemarsson   KFUM Kometerna   458
43. Ronnie Bengtsson   BK Bowlinggänget   458
44. Mikael Thurfors   BK Lindarna   456
45. Lars-Inge Malmgren   Team Taggen BK   452
46. Christer Leth   BK Lindarna   451
47. Andreas Morton   Motala BF   449
48. Christer Levander   Vilbergens HBK   447
49. Fredrik Malmsten   BK Skoj   447
50. Christian Karlsson   Göinge HIF   446
51. Tom Elingsworth   BK Bullerby   440
52. Mattias Vegh   BK Bullerby   434
53. Ulf Lindsjö   Lunds HIF   433
54. Daniel Gullberg   BK Piggelin   432
55. Peter Timgren   BK Lindarna   423
56. Krister Knutsson   Göinge HIF   422
57. Stefan Westerdahl   Norsborgs AIK   407
58. Peter Wulff   BK Skoj   402
59. Anders Svensson   Vilbergens HBK   394
60. Lars-Erik Olofsson   Vilbergens HBK   372
61. Conny Jensen   Johannesberg-Lillängens IF   294
62. Per Hansson   Göinge HIF   293